Hoppa till sidans innehåll

Årets upplaga av Youth Stars Cup livesänds via Youtube

2018-01-28 20:23
Årets upplaga av Youth Stars Cup kommer att streamas live via Youtube. Här finns länkar till alla matcherna.
  • Uppdaterad: 2018-01-28 20:23

Via GT/76 YouTube kanal kan man följa matcherna under Youth Stars Cup. Vi sänder utan ljud av praktiska skäl.

GT/76 YouTube kanal

Fredag 2 februari 2018

Tid

Match

16:00

GT/76 – Vetlanda

https://www.youtube.com/watch?v=QqQBV9wKqu8

16:50

UNIK – Katrineholm

https://www.youtube.com/watch?v=wtPyaRUFFqU

17:55

Västerås – GT/76

https://www.youtube.com/watch?v=vIEF7wUNKrc

18:45

Ullern – Vetlanda

https://www.youtube.com/watch?v=z6nvEJhVPG0

19.50

Åby-Tjureda – Katrineholm

https://www.youtube.com/watch?v=R_82bMprR_s

20:40

Tillberga – Falu BS

https://www.youtube.com/watch?v=-MrobHSBEaI

21:45

Selånger – Västerås

https://www.youtube.com/watch?v=33yK3wwKRJI

22:35

Falu BS – UNIK

https://www.youtube.com/watch?v=HecdonWkDLk

 Lördag 3 februari 2018

Tid

Match

09:00

Katrineholm – Tillberga

https://www.youtube.com/watch?v=EWoEJoTYP6Y

09:50

Falu BS – Åby-Tjureda

https://www.youtube.com/watch?v=9lxT6DZTH_8

10:55

Vetlanda – Selånger

https://www.youtube.com/watch?v=f3cMjtG7Va8

11:45

Västerås – Ullern

https://www.youtube.com/watch?v=ZubWNnk6WcI

12:50

UNIK – Tillberga

https://www.youtube.com/watch?v=9Is1TrXhC2I

13:40

GT/76 – Selånger

https://www.youtube.com/watch?v=wzz57FFzXPI

14:45

Tillberga – Åby-Tjureda

https://www.youtube.com/watch?v=hgGsGahXCCE

15:35

Vetlanda – Västerås

https://www.youtube.com/watch?v=F5R60jLoicI

16:40

Katrineholm – Falu BS

https://www.youtube.com/watch?v=NIgmLE0XzO4

17:30

Ullern – GT/76

https://www.youtube.com/watch?v=3eEuPGOQJUc

18:35

Åby-Tjureda – UNIK

https://www.youtube.com/watch?v=GECNgwp5CIg

19:25

Selånger – Ullern

https://www.youtube.com/watch?v=9xQqscE90ps

 Söndag 4 februari 2018

Tid

Match

08:00

A:5 – B:5

https://www.youtube.com/watch?v=UGk_QnGza0c

09:00

B4: - A:4

https://www.youtube.com/watch?v=34mzSjN8l5Y

11:15

A:1 – B:2

https://www.youtube.com/watch?v=nOVwCce34X4

12:30

B:1 - A:2

https://www.youtube.com/watch?v=dcQIitZbG9c

13:30

A:3 – B:3

https://www.youtube.com/watch?v=aTvPemKxMRA

14:45

Match om tredje pris

https://www.youtube.com/watch?v=-Y4V8qdN8Nw

16:00

Final

https://www.youtube.com/watch?v=Oh0R9t37PMg

17:00

Prisutdelning

https://www.youtube.com/watch?v=1IJy6UVFeQ4

 

 

 

Skribent: Staffan Lindgren
Epost: This is a mailto link