Hoppa till sidans innehåll

Spelschema & Resultat 2017


Gruppindelning och spelschema nedan. De två bästa lagen i varje grupp går till semifinal, övriga spelar placeringsmatch, dvs minst 5 matcher för varje lag. Fair Play pris till det/de lag med minst antal utvisningar! (utvisningstid: 3 min).
2017 Grupp A                 ant Placering
    M V O F GM IM MS Po utv  Grupp Plac
  GT/76 4 0 1 3 6 11 -5 1 1

a4

8
  Hammarby 4 0 1 3 3 16 -13 1 5 a5 10
  Katrineholm 4 3 0 1 13 6 +7 6 2 a2 4
  Ready (NOR) 4 3 0 1 8 6 +2 6 4 a3 5
  VSK 4 3 0 1 16 7 +9 6 4 a1 3
                         
  Grupp B                 ant    
    M V O F GM IM MS Po utv  Grupp Plac
  Gustavsberg 4 2 0 2 10 17 -7 4 3 b3 5
  Helenelund

4

3 0 1 16 5 +11 6 2 b2 2
  SBBK 4 1 0 3 9 13 -4 2 2 b4 7
  Tillberga 4 4 0 0 26 1 +25 8 2 b1 1
  Åby Tjureda 4 0 0 4 29 -25 0 4 b5 9
                         

Lag i gruppspelet särskiljs enligt följande:
Antal poäng - Målskillnad - Fler gjorda mål - Inbördes möten - Lottning.

  OBS: Lagen ska ovillkorligen vara klara för spel på utsatt tid,
sen ankomst med 5 minuter innebär WO-förlust med (0-3)    
  Speltid gruppspel 2 x 20 min fre-lör, samt 2 x 25 min för alla söndagsmatcher.   
  Spelschema        
  Fredag 3 feb

matchtid 2x20 min,max 5 min paus

 

Nr: 

Tid Matchinfo Hemmalag Bortalag Resultat 
  14:00 (30min+sarg)  isvård      
1 15:00 Grupp A GT76 Hammarby 2 - 2
2 15:50 Grupp B Gustavsberg Helenelund 1 - 5
  16:35 (15min)  isvård      
3
16:55 Grupp A VSK GT76 5 - 2
4 17:45 Grupp B SBBK Tillberga 1 - 3
  18:30 (15min)  isvård      
5 18:50 Grupp A Ready Hammarby 1 - 0
6 19:40 Grupp B Åby/Tjureda Helenelund 1 - 6
  20:25 (15min)  isvård      
7
20:45 Grupp A Katrineholm VSK 4 - 2
8 21:35 Grupp B Tillberga Gustavsberg 8 - 0
  22:20 (15min)  isvård      
           
  Lördag 4 feb matchtid 2x20 min, max 5 min paus
 
  Tid Matchinfo Hemmalag Bortalag Resultat 
  08:15 (30min+sarg) isvård      
9 09:00 Grupp A Hammarby Katrineholm  1 - 6
10 09:50 Grupp B Helenelund SBBK 5 - 1
  10:35 (15min) isvård      
11 10:55 Grupp A VSK Ready 2 - 1
12 11:45 Grupp B Tillberga Åby/Tjureda 13 - 0 
  12:30 (15min) isvård      
13 12:50 Grupp A GT76 Katrineholm 0 - 1
14 13:40 Grupp B Gustavsberg SBBK 4 - 2
  14:25 (15min) isvård      
15
14:45 Grupp A Hammarby VSK 0 - 7
16 15:35 Grupp B SBBK Åby/Tjureda 5 - 1
  16:20 (15min) isvård      
17
16:40 Grupp A Katrineholm    Ready 2 - 3
18 17:30 Grupp B Helenelund Tillberga 0 - 2
  18:15 (15min) isvård      
19
18:35 Grupp B Åby/Tjureda Gustavsberg 2 - 5
20
19:25 Grupp A Ready GT76 3 - 2
  20:15 (15min) isvård
     
           
  Söndag 5feb

OBS: matchtid 2 x 25 minmax 5 min paus

 
  Tid Matchinfo Hemmalag Bortalag Resultat
  07:15 (30min+sarg) isvård
     
21 08:00 Semi 1 VSK Helenelund 3 - 4
  09:00 (15min) isvård      
22 09:15 Semi 2 Tillberga Katrineholm 6 - 3
  10:15-11:00 Paus för Bandyskolan
 
  11:00 (15 min isvård) OBS: Inga straffar vid oavgjort i dessa tre placeringsmatcher:  
23 11:15 Placering 9-10 Hammarby Åby Tjureda 2 - 3
  12:15
(15 min)

isvård

 

 

 

24 12:30 Placering 7-8 GT/76 Spånga 2 - 4
25 13:30 Placering 5-6 Ready Gustavsberg 3 - 3
  14:25 (20min) isvård
     
26 14:45 Bronsmatch  Katrineholm VSK 0 - 5
  15:45 (15min)  isvård      
27 16:00 FINAL Tillberga Helenelund 6 - 0
  17:00 Prisutdelning      
           

 

Vinnare Fair Play: GT/76 (1 utvisning under gruppspel + placeringsmatch)

Uppdaterad: 28 JUL 2017 12:14